წარმატებით ჩატარდა Accreditation Canada-ს ტრენინგი –  „სასტერილიზაციო სტანდარტები”, რომელსაც 100-ზე მეტი ადამიანი დაესწრო
1239
10 ივლისს, 16:00 საათზე, წარმატებით გაიმართა ონლაინ ტრენინგი თემაზე „სასტერილიზაციო სტანდარტები (შესავალი)”, რომელსაც 100-ზე მეტი მედიცინის სფეროს პროფესიონალი ესწრებოდა მთელი საქართველოდან.
კურსი გაიმართა Accreditation Canada-ის, Accreditation Sans Frontières-ისა და “საქართველოს საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ინსტიტუტის” სერტიფიცირებით.
🌡️ ტრენინგის მიზანი და აქტუალობა
სტერილიზაციის პროცესი კლინიკურ გარემოში ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი კომპონენტია ინფექციების პრევენციისთვის. სწორი სტერილიზაცია პირდაპირ უკავშირდება პაციენტის უსაფრთხოებას და მკურნალობის ხარისხს. სწორედ ამიტომ, ეს ტრენინგი მნიშვნელოვნად დაეხმარა სამედიცინო პერსონალს საერთაშორისო სტანდარტების გაცნობასა და პრაქტიკული უნარების გაუმჯობესებაში.
🎓 ტრენინგს წარუძღვა სოფიო ქუთათელაძე
სოფიო ქუთათელაძე არის Accreditation Canada-ის ოფიციალური მრჩეველი (Advisor), რომელსაც აქვს მრავალწლიანი კლინიკური და საგანმანათლებლო გამოცდილება. მისი პროფესიული საქმიანობა მოიცავს: