10 ივლისს დაგეგმილია ტრენინგი: სასტერილიზაციო სტანდარტები – უფასო სერტიფიცირებული კურსი, რომელსაც სოფიო ქუთათელაძე წარუძღვება
1208
10 ივლისს, 16:00 საათზე, ონლაინ გაიმართება უფასო ტრენინგი, რომელიც ეძღვნება სტერილიზაციის საერთაშორისო სტანდარტების შესავალ ნაწილს. კურსი განკუთვნილია სამედიცინო პერსონალისთვის და სერტიფიცირდება Accreditation Canada-ის, Accreditation Sans Frontières-ისა და საქართველოს საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ინსტიტუტის მიერ.
🌡️ რატომ არის სტერილიზაცია პაციენტის უსაფრთხოების ქვაკუთხედი?
სტერილიზაციის პროცესის სწორად განხორციელება ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი კომპონენტია ჰოსპიტალური ინფექციების პრევენციაში. სწორედ ამიტომ, ACGN4-ის სტანდარტებზე დაფუძნებული ეს ტრენინგი მნიშვნელოვან ცოდნას გადასცემს სამედიცინო სექტორის წარმომადგენლებს იმაზე, თუ როგორ უნდა განხორციელდეს სტერილიზაცია ხარისხიანად, ეფექტურად და უსაფრთხოდ.
🎓 კურსის ინსტრუქტორი: სოფიო ქუთათელაძე
სოფიო ქუთათელაძე არის Accreditation Canada-ის ოფიციალური მრჩეველი (Advisor). მას აქვს მრავალწლიანი პრაქტიკული გამოცდილება ჰოსპიტალურ სექტორში, მათ შორის: