მთავარისხვა-ამბები„ჩემთვის ეს არის უდიდესი პატივი“ - გიორგი ფხაკაძე დაინიშნა დირექტორად, Relief International-ის...
„ჩემთვის ეს არის უდიდესი პატივი“ – გიორგი ფხაკაძე დაინიშნა დირექტორად, Relief International-ის დირექტორთა საბჭოში
საერთაშორისო აკრედიტაციის ორგანიზაციას „აკრედიტაცია კანადას“ საქართველოში  საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ექსპერტი, ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის კონსულტანტი, ექიმი გიორგი ფხაკაძე დაინიშნა დირექტორად, Relief International-ის დირექტორთა საბჭოში.
„ჩემთვის ეს არის უდიდესი პატივი. ეს ორგანიზაცია არის ერთ-ერთი უმსხვილესი ჰუმანიტარული ორგანიზაცია მსოფლიოში, რომელიც 7000-ზე მეტ თანამშრომელს აერთიანებს, სათაო ოფისი არის ვაშინგტონში. მე ვარ პირველი ქართველი, დირექტორი ამ ორგანიზაციაში“, – აცხადებს გიორგი ფხაკაძე.
„ვამაყობთ, რომ პროფესორი გიორგი ფხაკაძე ჩვენი გამგეობის ახალი წევრია, მისასალმებელია, შთამბეჭდავი კარიერული რჩევებით საზოგადოებრივი ჯანდაცვის პოლიტიკის შესახებ ისეთი ორგანიზაციებისთვის, როგორიც არის გაერო და ევროკავშირი, პროფესორ ფხაკაძეს შემოაქვს ექსპერტიზის სიმდიდრე ჩვენი ფონდის მოძიების კომიტეტში.
ამჟამად არის საქართველოს საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ინსტიტუტის თავმჯდომარე, ის ზედამხედველობს ეროვნულ ინიციატივებს, მათ შორის ჯანდაცვის დაწესებულების აკრედიტაციას და კონსულტაციას უწევს WHO-სთვის კომპეტენციის სტანდარტების შესახებ დევნილებს“ – ამბობენ ორგანიზაციაში.
„მოუთმენლად ველი ჩემი გამოცდილების გამოყენებას, რათა მხარი დავუჭირო Relief International-ის მნიშვნელოვან სამუშაო პარტნიორობას კონფლიქტის, კლიმატის ცვლილებისა და კატასტროფის შედეგად გავლენილ საზოგადოებასთან. ჩვენ ერთად მივაწვდით მტკიცებულებებზე დაფუძნებულ პროგრამებს, რომლებიც გადაარჩენს სიცოცხლეს, ჩამოაყალიბებს დიდ გამძლეობას და ხელს შეუწყობს გრძელვადიან ჯანმრთელობასა და კეთილდღეობას“, – ამბობს პროფესორი ფხაკაძე.
შეიძლება იყოს 1 ადამიანი and ტექსტი, რომელშიც ნაჩვენებია „" I look forward to using my experience to support Relief International's important work, to help deliver evidence- based programs that save lives, build greater resilience and promote long-term health and wellbeing. Professor Giorgi Pkhakadz, Boards Member RELIEF INTERNATIONAL“ გამოსახულება