მთავარისაზოგადოებაქუჩები, სადაც შუქი გაითიშება - გადაამოწმეთ მისამართები
ქუჩები, სადაც შუქი გაითიშება – გადაამოწმეთ მისამართები
სხვადასხვა სამუშაოების ჩატარების გამო 24 ივლისს ელექტრომომარაგება დროებით შეიზღუდება. ინფორმაციას ამის შესახებ „თელასი“ ავრცელებს.
კომპანიის ცნობით, შეზღუდვა შეეხება შემდეგ რაიონებს:
გლდანის რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 12:00 საათიდან 15:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: სოფელი გლდანის, გლდანისკენ მიმავალი მაგისტრალის, დავით სარაჯიშვილის გამზირის, გურამიშვილის გამზირის, რომან ჭელიძის, იპოლიტოვ-ივანოვის, ზარზმის, ხევძმარის, შეშელიძის, ხიზაბავრის, ევგენი ხარაძის, ილორის, ხიზამბარელის და ქერჩის ქუჩების მოსახლეობას.
ჩუღურეთის რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ნინოშვილის, კონსტიტუციის, ყანჩელის და წინამძღვრიშვილის ქუჩების მოსახლეობას.
სამგორის რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: მოსკოვის გამზირის IV კვარტლის, მოსკოვის გამზირის, ქინძმარაულის და ზურაბ იარაჯულის ქუჩების მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 12:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ვარკეთილი-3 დასახლების II მიკრორაიონის, ვარკეთილის მასივის ზემო პლატოს II მიკრორაიონის და საქართველოს ერთიანობისთვის მებრძოლთა ქუჩის მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 11:00 საათიდან 12:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: კახეთის გზატკეცილის, ორხევის დასახლების, ზემო ალექსეევკის დასახლების, აეროპორტის დასახლების, საქსოფმანქის დასახლების, კაკაბეთის, ამირანაშვილის, გოკიელის, სააკაძის, თენგიზ ჩანტლაძის, ესენინის, გიორგი მუხაძის, ჩანტლაძის, ბანეთიშვილის, ფრისის, აბზიანიძის, პეტრიწის, წუწუნავას, ნიკო ფიროსმანის, ახვლედიანის, სააკაძის და მერაბ კოსტავას ქუჩების მოსახლეობას.
ვაკის რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: დაბა  წყნეთის (ნაწილობრივ) მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 11:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: წყნეთის გზატკეცილის და ტაბლიაშვილის ქუჩის მოსახლეობას.
დიდუბის რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 11:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: დიღმის მასივის II, III კვარტლების, რობაქიძის გამზირის, აკაკი წერეთლის გამზირის, ნონა გაფრინდაშვილის და აკაკი ბელიაშვილის ქუჩების მოსახლეობას.
კრწანისის რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ჯვარედინის, თონეთის, ასკანის, ქვემო გომის, ვიწრო ჩიხის, ჰოვანეს თუმანიანის, ბეთლემის, იერუსალიმის და კოტე აფხაზის ქუჩების მოსახლეობას.
"უკვე მეოთხედ გახდი 42 წლის... 42-დან 20 წელი ხომ მაინც გიცნობდი და ჩემი თვალით ვნახე შენი დიდზე დიდი ბუნება!" - რას წერს მწერალი ეკატერინე ტოგონიძე გარდაცვლილი მეუღლის შესახებ
კომპანია ბოდიშს უხდის მომხმარებლებს შექმნილი დისკომფორტის გამო. სამუშაოების დასრულების შემდეგ აბონენტებს ელექტრომომარაგება აღუდგება.