მთავარისაზოგადოება„მგონია, რომ მიყურებს და იღიმის... იმხელა ენერგიას მაძლევს...“ - დათო კენჭიაშვილი დედასა...
„მგონია, რომ მიყურებს და იღიმის… იმხელა ენერგიას მაძლევს…“ – დათო კენჭიაშვილი დედასა და წარმატებულ კარიერაზე
თამამად შემიძლია ვთქვა, რომ მუსიკისკენ ჩემი პირველი ნაბიჯები დაბადებიდან გადაიდგა. მთელ ჩემ ოჯახს, ბებიის გარდა, აბსოლუტური სმენა ჰქონდა, მაგრამ, ჩემი პროფესიონალურ დონეზე, ხელოვნების სამყაროში ფეხის შედგმა, ვფიქრობ, 2008 წლიდან დაიწყო… – ამბობს „პრაიმტაიმთან“ დათო კენჭიაშვილი, რომელიც, თავისი შემოქმედებით მართლაც გამორჩეულია. მისი ხმის განსაკუთრებული ტემბრი და ემოციური შესრულება ბევრი ადამიანის სულს ეხება და გულამდე აღწევს.
გარდა სამშობლოსი, დათო კენჭიაშვილმა ქვეყნის ფარგლებს გარეთაც მოიპოვა აღიარება. სწორედ ამაზე მეტყველებს სოციალურ პლატფორმებზე 500 000 000-ზე მეტი მოსმენა. ამჟამად, ყველაზე დიდი პოპულარობით „იორო“ სარგებლობს, რომელსაც 43 მილიონი ნახვა აქვს.
„ამა თუ იმ ანსამბლში ვმღეროდი. ყველა ანსამბლიდან რაღაც თავისი დამახასიათებელი დიალექტი, კილო, ვიბრაციები ავიღე და ალბათ, 2008-ში დაიწყო ამ ყველაფრის რეალიზება. ჩემი პირველი სიმღერა ქალბატონ ლელა თათარაიძის „შენმა სურვილმა დამლია“ იყო, რომელმაც დიდი პოპულარობა მოიპოვა, დიდ პოპულარობას, ბუნებრივია, დიდი დაბრკოლებები ხვდება ყოველთვის, თუმცაღა, ამ ყველაფერს ძალიან სერიოზულად მივუდექი.
ბევრი დაბრკოლება იყო, იყო ბულინგიც. ზოგს მოსწონდა, ზოგს – არა. როდესაც ადამიანი გაორების წინაშე დგები, მოსწონთ თუ არ მოსწონთ, ალბათ, სწორედ მაგ დროს იღებ ლოგიკურ გადაწყვეტილებას. მეც, ბუნებრივია, ვამჯობინე, რომ უნდა წავსულიყავი წინ… არც ერთ შემთხვევაში, ეს პროცესი არ უნდა შემეჩერებინა… იმიტომ, რომ სამზეოს მიმართ მთელი ჩემი ცხოვრება, შეგრძნებები, მთელი ჩემი დამოკიდებულება არის ხელოვნება და მე ამას ჩემში ვერ ჩავკლავდი. ვერავის მივცემდი უფლებას, ჩემთვის რაიმე სახის დაბრკოლება შეექმნათ. ვამაყობ იმით, რომ ეს ყველა ბარიერი, გაჭირვებით თუ სიმწრის ფასად, გადავლახე და ვფიქრობ, მომავალში გაცილებით მეტს გავაკეთებ და გაცილებით მეტი რესურსი მექნება. ამ გზამ მომცა ის გამოცდილება, რომელსაც ახლა ვიყენებ და ძალიან კმაყოფილი ვარ“… ნახეთ სრულად
სახლი მაჩუქა, რემონტითა და ავეჯით, მე სამი წყვილი წინდა ვაჩუქე - მოაქვს თუ არა კესარია აბრამიძისთვის ფულს ბედნიერება?