პაციენტთა საბჭოს ჩართულობა კლინიკის საქმიანობაში ემსახურება  მიზანს – დაიხვეწოს და უფრო მოქნილი გახდეს სერვისები სამედიცინო მომსახურების მისაღებად.
თათია გოჩაძე და იოსებ დემეტრაშვილი - აკრედიტაცია კანადა
აკრედიტაცია კანადის მრჩევლები იოსებ დემეტრაშვილი და თათია გოჩაძე ვიზიტით პინეო სამედიცინო ეკოსისტემაში
„პინეო სამედიცინო ეკოსისტემა“  საერთაშორისო აკრედიტაციის პროცესს გადის მსოფლიოში ერთ-ერთი უმსხვილესი მააკრედიტირებელი ორგანიზაციის – „აკრედიტაცია კანადის“ სტანდარტების მიხედვით.
"ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალში" "აკრედიტაცია კანადის" მრჩევლებმა ნაყოფიერი ვიზიტი გამართეს - ინერგება პაციენტთან ურთიერთობის კოორდინატორის ინსტიტუტი | შენი ექიმიპაციენტების ჩართულობა კლინიკების განვითარების პროცესში საქართველოს ისტორიაში სიახლეა და მიმართულია ჯანდაცვის ხარიხსის გაუმჯობესებისკენ.ყველაფერ აღნიშნულის ინიციატორი გახლავთ ჯანდაცვის მსოფლიო ექპსერტი, პროფესორი გიორგი ფხაკაძე, რომელიც საქართელოში „აკრედიტაცია კანადის“ წარმომადგენელია."ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალში" "აკრედიტაცია კანადის" მრჩევლებმა ნაყოფიერი ვიზიტი გამართეს - ინერგება პაციენტთან ურთიერთობის კოორდინატორის ინსტიტუტი | შენი ექიმიპაციენტთა ჩართულობას კლინიკების მართვის პროცესში აქტიურად აშუქებს მედიაჰოლდინგი „შენი“, რომელიც პირველი საზოგადოებრივი ჯანდაცვის თემატიკის მედიაჰოლდინგია არამხოლოდ საქართველოში, არამედ მთელს რეგიოში.