მთავარიაკრედიტაცია"აკრედიტაციის პროცესში ჩართულია ბატონი გიორგი ფხაკაძე და კომუნიკაცია უფრო გვიადვილდება" - კლინიკა...
“აკრედიტაციის პროცესში ჩართულია ბატონი გიორგი ფხაკაძე და კომუნიკაცია უფრო გვიადვილდება” – კლინიკა “ჰერას” გენერალური დირექტორი, ირაკლი მაჭარაძე
2024 წლის 27 მარტს “აკრედიტაცია კანადას” წარმომადგენლობის ოფიციალური შეხვედრა გაიმართა კლინიკა “ჰერა 2011”-ის წარმომადგენლებთან.
ამჟამად “აკრედიტაცია კანადას” წარმომადგენლობა, გიორგი ფხაკაძის ხელმძღვანელობით, საქართველოშია და კლინიკებთან შეხვედრებს მართავს.
შეხვედრის შემდეგ “შენი პულსი” ჰერა 2011″ის გენარალურ დირექტორს, მედიცინის დოქტორ, მეან-გინეკოლოგ ირაკლი მაჭარაძეს ესაუბრა:
“აკრედიტაცია კანადა” ავირჩიეთ, რადგან გავარკვიეთ, რომ იქნებოდა მათი მხრიდან დახმარება იმ საკითხებში, რაც ჩვენთვის ახალი მოთხოვნა იყო.
პროცესში ჩართულია ბატონი გიორგი ფხაკაძე და აქედან გამომდინარე, კომუნიკაცია უფრო მარტივია… გავაკეთეთ არჩევანი “აკრედიტაცია კანადაზე” მას შემდეგ, რაც მათ მიერ აკრედიტებული საავადმყოფოების რაოდენობას და გატარებულ ღონისძიებებს გავეცანით მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყანაში.
მნიშვნელოვანია ასეთი ვიზიტები და ადგილზე გაცნობა სიტუაციისა. თვითშეფასების პერიოდი დავარულეთ, გადაგზავნილია. ახლა ვამოწმებთ, სწორად არის თუ არა ჩვენ მიერ ჩატარებული სამუშაოები, კიდევ რა დაგვრჩა გასაკეთებელი, სწორი მიმართულებით მივდივართ და ა.შ. ეს შუალედური დასკვნა საინტერესოა შემდგომი ნაბიჯებისთვის…
პროცესის შუა ნაწილში ვართ და უკვე ვხვდებით, რომ აკრედიტაცია არის საკმაოდ მნიშვნელოვანი სამედიცინო დარგისთვის, სადაც ავტომატიზმამდე უნდა იყოს დაყვანილი ყველა ნაბიჯი პაციენტის შემოსვლიდან პაციენტის გაწერამდე.
რაც შეეხება ჩვენს კლინიკას, 2000-2001 წლიდან ფუნქციონირებს, გვაქვს დამოუკიდებელი, კერძო ახლად შექმნილი კლინიკა, რომელიც ახალ ეტაპზე გადავიდა 2012 წლიდან, როდესაც ახალ შენობაში გადმოვედით.
ყველა ინოვაციას ჩვენ ვნერგავთ, ვაგრძელებთ და ვითვალისწინებთ ახალ პროტოკოლებსა თუ გაიდლაინებს. დავამატეთ 2012 წლიდან ქირურგიული განყოფილება, ახალშობილთა რეანიმაცია, რომელიც მიგვაჩნია, რომ დღეს ერთ-ერთი საუკეთესო არის არამხოლოდ საქართველოში, არამედ რეგიონში, სადაც უამრავი ახალი მიმართულება და მიდგომაა ნადრევი ახალშობილის მკურნალობის, გამოზრდის მხრივ.
ქორურგიის ნაწილში შემიძლია ვისაუბრო თანამედროვე ტექნოლოგიებზე: ლაპარასკოპიულ ოპერაციებზე, ორგანოს შემანარჩუნებელ, დამზოგველ ოპერაციებზე, რომლებიც დღეს არის წამყვანი ქირურგიაში და კიდევ ბევრი გეგმა გვაქვს სამეანოში, ქირურგიაშიც, ახალშობილთა მიმართულებითაც.
გვინდა რამდენიმე სერვისის დამატება – ინვიტრო განყოფილების მხრითაც წავიდეთ, თუმცა ჩვენი მთავარი გამოწვევა არის ფართო ტერიტორია და ყველა გვირჩევს, რომ დროა გაფართოების.
ჩვენს კლინიკაში მართლაც დიდი ნაკადია პაციენტების, მსურველების და ფართის ნაკლებობის გამო ზოგჯერ უარის თქმაც გვიწევს.
ბოლოს აკრედიტაციის საკითხს დავუბრუნდები და მინდა, გამოვხატო კმაყოფილება ჩვენს არჩევანზე, “აკრედიტაცია კანადას” ორგანიზაციაზე, ბატონ გიორგისთან ერთად იმიტომ, რომ თავიდან ბევრი რამ იყო გაურკვეველი, რომლის აღქმაც რთული იყო. თუმცა ახლა ყველაფერი ნათელია, ვიცით, რა და როგორ უნდა გავაკეთოთ, ყველა კითხვაზე პასუხს ვიღებთ.”