მთავარიშენი ფიტნესი„ეს პროფესია უნდა შეიტანონ რეგულირებადი პროფესიების სიაში...“
„ეს პროფესია უნდა შეიტანონ რეგულირებადი პროფესიების სიაში…“
საქართველოში ბევრი ახალი ფიტნესის აკადემია გაიხსნა. ეს განპირობებულია იმით, რომ ბაზარი იზრდება.
იხსნება მეტი დარბაზი და უფრო მეტი კადრი ხდება საჭირო ფიტნეს დარბაზებში საქმიანობისათვის. ერთი მხრივ, კარგია, როცა ბიზნესი ვითარდება და ჩნდება მეტი ადამიანის დასაქმების შესაძლებლობა. მაგრამ ამას თავისი უარყოფითი მხარეც აქვს: –
ფიტნესის სფერო არ არის რეგულირებადი სახელმწიფო სტრუქტურების მიერ. რაც იმას ნიშნავს, რომ არავინ ამოწმებს დამსაქმებლის მუშაობის ხარისხს და ამ დარბაზებში დასაქმებული კადრების კვალიფიციურობას.
– თუ ამას არავინ ამოწმებს, მაშინ ეჭვს აჩენს ამ ახალ აკადემიებში თვითდასაქმებული ლექტორების კომპეტენცია. საქართველოში ამ ეტაპზე მხოლოდ ერთ ფიტნეს აკადემიას აქვს მოპოვებული განათლების სამინისტროს აღიარება.
რადგან საქართველოში ახლა საუბარია ევროპული ერთიანი საგანმანათლებლო სტანდარტის ინტეგრირებაზე, გვებადება კითხვა: ამ ეტაპზე რა საგანმანათლებლო პროგრამით სწავლობენ და რამდენად კომპეტენტურები არიან მათი ლექტორები?
ეს კითხვა ჯერ ისევ პასუხგაუცემელია და ეს ასე იქნება მანამ, სანამ ამ პროფესიას არ შეიტანენ რეგულირებადი პროფესიების სიაში და არ დაიწყებენ ყველა არსებული ფიტნეს კლუბისა და აკადემიის შემოწმებას.
#აქტიური #აქტიურისხეულიაქტიურიგონება #activebodyactivemind
სქოლიოზი ეს არის ხერხემლის სვეტის კომპლექსური, სამგანზომილებიანი დეფორმაცია, რომელიც შესაძლოა გამოვლინდეს ჯანმრთელ ბავშვებში