მთავარისხვასპორტიდინამო" გაგრას დირექტორის დავით თაქთაქიშვილის ემოციური მიმართვა კლუბის ფეხბურთელებს
დინამო” გაგრას დირექტორის დავით თაქთაქიშვილის ემოციური მიმართვა კლუბის ფეხბურთელებს
“დინამო” გაგრას აკადემია ბულგარეთის ქალაქ ბანსკოში გაემგზავრა.
კლუბ დინამო” გაგრას დირექტორი დავით თაქთაქიშვილი საერთაშორისო ტურნირში მონაწილეებს ემოციურ პოსტს უძღვნის და წერს, რომ „ეს ბიჭები საკუთარი ქვეყნის სახელს გაიტანენ ევროპაში!
„საფეხბურთო სკოლა ! 8 თვეში გაკეთებული საქმე ქაღალდიდან ქცეული გუნდი!
ხვალ ეს ბიჭები საკუთარი ქვეყნის სახელს გაიტანენ ევროპაში! გაიტანენ გაგრის სახელს!!! აფხაზეთის სახელს!!! რომ აფხაზეთი საქართველოა, გაგრა საქართველოა !!!
წარმატებები მინდა გისურვოთ ყველა თქვენთაგანს !!!
ჩვენი ქვეყნის სახელს ეს ბიჭები გაიტანენ ევროპაში: ლუკა ნოდია, ლუკა საჯაია, ნიკა სიბაშვილი, ნიკა ღუღუნიშვილი, მიხეილ ჭაჭუკაშვილი, ლაშა გაბიდაიძე, საბა ქილიფთარი, დავით ნოზაძე, გიორგი ლევანდოვსკი, ლუკა გიორგაძე, გიორგი აბულაძე, გიორგი ახობაძე, დავით კოპტონაშვილი, დავით კვიტატიანი, დავით ბურდული, სლავა ბადალოვი, ერიკ კარაპეტიანი, რატი ლაფანაშვილი, სანდრო ქანთარია, არმაზ პაკაცოშვილი, გიორგი შერაზადიშვილი, ნიკა სეხნიაშვილი, გიორგი გრიგალაშვილი, საბა მამუჩარაშვილი, ირაკლი ქვარცხავა, საბა ნანიაშვილი, ანდრია კავლელაშვილი, ალიკა შონია, მათე აბესაძე, გიორგი კოხრეიძე, ნიკოლოზ თაქთაქიშვილი, გუგა მიქაძე, დავით ნატროშვილი, ილია კურდღელაშვილი, შაკო ახობაძე, ნიკოლოზ ბუზიაშვილი, გიორგი კალაძე , დემეტრე კოხრეიძე, ანდრია ბიკიაშვილი .
მთავარი მწვრთნელი: თორნიკე ბურდული; მწვრთნელი: გიორგი ამაღლობელი“,-წერს დავით თაქთაქიშვილი.
გამგზავრებამდე აკადემიის ფეხბურთელები სასულიერო პირებმა დალოცეს. აკადემიის ფეხბურთელებს, თბილისის მერიის მხარდაჭერით, გადაეცათ სპორტული ეკიპირება.
ცნობისთვის, “დინამო” გაგრა 2023 წელს დავით თაქთაქიშვილის ინიციატივით აღდგა. 26 წლიანი პაუზის შემდეგ გუნდი სრული დატვირთვით ჩაება ფეხბურთის ფედერაციის ეგიდით მიმდინარე ტურნირებში, სადაც საკმაოდ კარგი შედეგებითაც გამოირჩევიან. აღსანიშნავია, რომ ექვსი თვის შექმნილი აკადემია უკვე საერთაშორისო ტურნირზე მიიწვიეს და ქვეყნის ფარგლებს გარეთ მიდის.