ასევე, შექმნილია პაციენტის კმაყოფილების კითხვარი, რომელიც ონლაინ ივსება და ანონიმურად იგზავნება. ჰოსპიტალში გამოკრულია სტიკერები და ანონიმური შეტყობინების ყუთები, რომლებზეც დატანილია QR კოდი, რომლის საშუალებითაც პაციენტს ან მისი ოჯახის წევრს ანონიმურად შეუძლიათ შეავსონ კითხვარი. შემოსული შეტყობინებები კი განხილება პაციენტთა საბჭოს შეხვედრებზე.
ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლის პაციენტთა გამოკითხვის QR კოდი
ჰოსპიტალმა წლიური ანგარიშის პრეზენტაცია სწორედ პაციენტთა საბჭოზე, აღნიშნულ შეხვედრაზე წარადგინა. უახლოეს ხანში კი ჰოსპიტლის თანამშრომლებსაც წარედგინება და აიტვირთება „ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლის“ ვებგვერდზე.
ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალი
პაციენტთა საბჭოს შეხვედრას ესწრებოდნენ ჰოსპიტლის გენერალური დირექტორი ზაზა სოფრომაძე, სამედიცინო დირექტორი პაატა ბუკია, „აკრედიტაცია კანადის“ მრჩეველი თათია გოჩაძე, საქართველოს პაციენტთა საბჭოების სამდივნოს ხელმძღვანელი იოსებ დემეტრაშვილი, „ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლის“ თანამშრომლები.
თამარ ბოდოკია
ანგარიში წარადგინა ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლის PR და მარკეტინგის სამსახურის ხელმძღვანელმა თამარ ბოდოკიამ.
აკრედიტაცია კანადის ესპერტები ჯო ენის ჰოსპიტალში
როგორც აღვნიშნეთ, აკრედიტაციისთვის მზადების პროცესში ჰოსპიტალმა დანერგა პაციენტთა კმაყოფილების კვლევა. ამასთან, დანიშნა პაციენტთან ურთიერთობის კოორდინატორები; შექმნა პაციენტთა საბჭო.
ცნობისთვის, საქართველოში სამედიცინო დაწესებულებების აკრედიტაციის პროცესი მიმდინარეობს.
საყოველთაო ჯანდაცვის პროგრამაში ჩართულ კლინიკებს 2025 წლის იანვრამდე კანონი საერთაშორისო აკრედიტაციის გავლას ავალდებულებს, რაც იმას ნიშნავს, რომ 2025 წლის იანვრიდან საყოველთაო პროგრამაში მონაწილე ყველა კლინიკას უნდა ჰქონდეს გავლილი საერთაშორისო აკრედიტაცია.
პაციენტის უსაფრთხოება, ხარისხიანი ჯანდაცვა, სამედიცინო სერვისები, კვალიფიციური პერსონალი, გამართული ინფრასტრუქტურა, პაციენტის ჩართვა კლინიკების განვითარების პროცესში – ეს იმ მოთხოვნების ნაწილია, რომელსაც კლინიკები უნდა აკმაყოფილებდნენ. კლინიკებისთვის აკრედიტაციის გავლა
„ჯანდაცვის რეფორმა დაიწყო - საერთაშორისო აკრედიტაცია სავალდებულოა“
როგორც აღვნიშნეთ, სამედიცინო დაწესებულებების მსოფლიოში უმსხვილესი მააკრედიტირებელი ორგანიზაცია 《აკრედიტაცია კანადა》🇨🇦 საქართველოშია და კლინიკების საერთაშორისო აკრედიტაციას აწარმოებს.
“აკრედიტაცია კანადის” მრჩევლებმა “პინეოში” მორიგი ვიზიტი გამართეს – კლინიკა საერთაშორისო აკრედიტაციისთვის ემზადება | შენი ექიმი
🇨🇦 ორგანიზაციის სათავო ოფისი მდებარეობს ოტავაში. Accreditation Canada-ს აქვს სატელიტური ოფისები ტორონტოში, მონრეალსა და ბრიუსელში.
Accreditation Canada-ს 🇨🇦 1000-ზე მეტი ექსპერტი
„ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალი“ საერთაშორისო აკრედიტაციის პროცესს გადის „აკრედიტაცია კანადის“ სტანდარტების მიხედვით.“აკრედიტაცია კანადის” მრჩევლებმა “პინეოში” მორიგი ვიზიტი გამართეს – კლინიკა საერთაშორისო აკრედიტაციისთვის ემზადება | შენი ექიმიპაციენტების ჩართულობა კლინიკების განვითარების პროცესში საქართველოს ისტორიაში სიახლეა და მიმართულია ჯანდაცვის ხარიხსის გაუმჯობესებისკენ.
ყველაფერ აღნიშნულის ინიციატორი გახლავთ ჯანდაცვის მსოფლიო ექპსერტი, პროფესორი გიორგი ფხაკაძე.“აკრედიტაცია კანადის” მრჩევლებმა “პინეოში” მორიგი ვიზიტი გამართეს – კლინიკა საერთაშორისო აკრედიტაციისთვის ემზადება | შენი ექიმიპაციენტთა ჩართულობას კლინიკების მართვის პროცესში აქტიურად აშუქებს მედიაჰოლდინგი „შენი“, რომელიც პირველი საზოგადოებრივი ჯანდაცვის თემატიკის მედიაჰოლდინგია არამხოლოდ საქართველოში, არამედ მთელს რეგიოში.
“პაციენტთა საბჭო“  შიქმნება ყველა იმ კლინიკაში, რომლებიც საერთაშორისო აკრედიტაციის პროცესს გადიან მსოფლიოში ერთ-ერთი უმსხვილესი მააკრედიტირებელი ორგანიზაციის „აკრედიტაცია კანადის“ ჩართულობით. აღნიშნული ინიციატივა ეფუძნება დასავლურ სტანდარტებს და მოტივირებულია ჯანდაცვის მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესების მისაღწევად. რაც შეეხება პაციენტთა კმაყოფილების კვლევას, აღნიშნული გამოკითხვა უკვე ტარდება ყველა იმ კლინიკაში, რომელიც ასევე აკრედიტაციის პროცესს გადის „აკრედიტაცია კანადის“ სტანდარტების მიხედვით.
"აკრედიტაცია კანადის" მრჩევლის მორიგი ტრენინგი კლინიკა "ვივამედში"
აღსანიშნავია, რომამოკითხვა ანონიმურია და რესპონდენტის იდენტიფიცირება შეუძლებელია.
ეტაპზე.