მთავარისამინისტრომიხეილ სარჯველაძე ოტორინოლარინგოლოგთა ასოციაციის წევრებს შეხვდა
მიხეილ სარჯველაძე ოტორინოლარინგოლოგთა ასოციაციის წევრებს შეხვდა
ჯანდაცვის მინისტრი მიხეილ სარჯველაძე ოტორინოლარინგოლოგთა ასოციაციის წევრებს შეხვდა.
სამინისტროს ცნობით, მხარეებმა ამ მიმართულებით არსებული საჭიროებები და დარგისთვის აქტუალური საკითხები განიხილეს.
აღინიშნა, რომ სახელმწიფოს პრიორიტეტი პაციენტთა ინტერესების და უფლებების დაცვაა, თუმცა ასევე მნიშვნელოვანია სამედიცინო სექტორის ინტერესების გათვალისწინება.
როგორც შეხვედრაზე აღინიშნა, სახელმწიფოს მთავარი პრიორიტეტი პაციენტთა ინტერესებისა და უფლებების დაცვაა. თუმცა, ამავდროულად, მნიშვნელოვანია სამედიცინო სექტორის ინტერესების გათვალისწინება.
ამავე შეხვედრაზე, რომელიც ჯანდაცვის მინისტრსა და ოტორინოლარინგოლოგთა ასოციაციის წევრებს შორის გაიმართა, განხილული იქნა იმ საკითხები, რომლებიც დარგის განვითარებას და პაციენტთა ინტერესების დაცვას უკავშირდება. მხარეებმა მოაწყვეს სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები, რათა უზრუნველყონ ეფექტური ურთიერთობა და შემდგომი პროგრესი.
შეხვედრაზე დარგის მეტად განვითარებისთვის აუცილებელი საკითხებიც განიხილეს, ასევე, იმსჯელეს სამომავლოდ აქტუალური საკითხების ერთობლივად მოგვარებასა და კიდევ უფრო მჭიდრო თანამშრომლობაზე.
მხარეებმა, ჯანდაცვის სფეროში მრავალწლიანი თანამშრომლობა და ორ ქვეყანას შორის, სამედიცინო ტურიზმის განვითარების საკითხები განიხილეს.