მთავარიაკრედიტაცია,,წმინდა მიქაელის ჰოსპიტალში” 25 ივნისს “პაციენტთა საბჭო” პირველად შეიკრიბა – კანადური სტანდარტი...
,,წმინდა მიქაელის ჰოსპიტალში” 25 ივნისს “პაციენტთა საბჭო” პირველად შეიკრიბა – კანადური სტანდარტი ქართულ კლინიკებში
2024 წლის 25 ივნისს ,,წმინდა მიქაელის ჰოსპიტალში”/LLC ,,St Michael’s Hospital”/ „პაციენტთა საბჭოს“ პირველი სხდომა გაიმართა, სადაც კლინიკის წარმომადგენელმა ნინო ენდელაძემ და პაციენტთა საბჭომ განიხილეს პაციენტთა კმაყოფილების კვლევის შესახებ ინფორმაცია და გადაწყვიტეს, რომ საბჭოს შეხვედრა რეგულარულად – თვეში ერთხელ გაიმართება, რადგანაც ეს მნიშვნელოვანი იქნება კლინიკის განვითარებისთვის.
,,წმინდა მიქაელის ჰოსპიტალში” 25 ივნისს “პაციენტთა საბჭო” პირველად შეიკრიბა – კანადური სტანდარტი ქართულ კლინიკებში | sheniekimi.ge | შენი ექიმი
,,წმინდა მიქაელის ჰოსპიტალი“ საერთაშორისო აკრედიტაციის პროცესს გადის მსოფლიოში ერთ-ერთი უმსხვილესი მააკრედიტირებელი ორგანიზაციის – „აკრედიტაცია კანადის“ სტანდარტების მიხედვით.
აქედან გამომდინარე, აღნიშნული სამედიცინო დაწესებულება მოტივირებულია, გააუმჯობესოს საკუთარი მომსახურების ხარისხი. სწორედ ამ მიზნით, კლინიკის ინიციატივით, პაციენტები თვეში ერთხელ, რეგულარულად შეიკრიბებიან და ყველა იმ საკითხზე იმსჯელებენ, რაც პაციენტთა კვლევის შედეგად იქნება გამოკვეთილი.
,,წმინდა მიქაელის ჰოსპიტალში” შეკრებილმა პაციენტებმა გამოთქვეს კმაყოფილება არსებულ სიახლესთან დაკავშირებით. ისინი მოხარულები არიან, რომ ქართულ კლინიკებში და მათშორის, ,,წმინდა მიქაელის ჰოსპიტალში” კანადური სტანდარტი ინერგება. ,,წმინდა მიქაელის ჰოსპიტლის“ პაციენტთა საბჭოს წევრები არიან:
WhatsApp Image 2024 06 25 at 145230 65f231aa
1. კაპანაძე ლერი.
2. ⁠ნადირაძე ამირანი.
3. ⁠ფეიქრიშვილი ვახტანგი.
4. ⁠მჭედლიძე ზურაბი.
5. ⁠ჩიღოშვილი კახაბერი.
6. ⁠ხაზარბეგიშვილი ვახტანგი.
7. ⁠ამირხანაშვილი მზია.
ცნობისთვის: “პაციენტთა საბჭო“  შეიქმნება ყველა იმ კლინიკაში, რომლებიც საერთაშორისო აკრედიტაციის პროცესს გადიან მსოფლიოში ერთ-ერთი უმსხვილესი მააკრედიტირებელი ორგანიზაციის „აკრედიტაცია კანადის“ ჩართულობით. აღნიშნული ინიციატივა ეფუძნება დასავლურ სტანდარტებს და მოტივირებულია ჯანდაცვის მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესების მისაღწევად.
გამოკითხვა მომზადებულია და ტარდება ,,საქართველოს საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ინსტიტუტის” მიერ საერთაშოროსო ,,აკრედიტაცია კანადის” (Accreditation Canada)-ის სტანდარტების მიხედვით, სამედიცინო დაწესებულების მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესების მიზნით.
თირკმლის პათოლოგიების მკურნალობასა და დიაგნოსტირების შესახებ საუბრობს „ჯანმრთელობის ეროვნული ორგანიზაციის"   ნეფროლოგი ლია ჩხაბერიძე
მკვლევარი: საერთაშორისო “აკრედიტაცია კანადის” წარმომადგენლი საქართველოში ექიმი პროფესორი, გიორგი ფხაკაძე.
აღსანიშნავია, რომ გამოკითხვა ანონიმურია და რესპონდენტის იდენტიფიცირება შეუძლებელია. კითხვარის შევსების დროს პირადი მაიდენტიფიცირებელი მონაცემები არ ივსება.
შევსებული ინფორმაცია კონფიდენციალურია და ორიენტირებულია მხოლოდ შედეგზე, რაც გულისხმობს სამედიცინო მომსახურების მიწოდების ხარისხის შესწავლას და გაუმჯობესებას.
ანონიმურობა დაცული იქნება კვლევის ყველა ეტაპზე.
,,წმინდა მიქაელის ჰოსპიტლის” პაციენტთა კვლევაში მონაწილეობის მისაღებად გადადით ბმულზე:
https://www.surveymonkey.com/r/mikhaeli
ან დაასკანერეთ QR კოდი: