მთავარისხვა-ამბებიამერიკული საქველმოქმედო ორგანიზაცია Global Healing-ისა და ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლის საერთო პროექტმა...
ამერიკული საქველმოქმედო ორგანიზაცია Global Healing-ისა და ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლის საერთო პროექტმა მოიპოვა USAID-ის ASHA-ს (American Schools and Hospitals Abroad) პროგრამის გრანტი
ამერიკელი ხალხისა და აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) დახმარებით, დღეს ჩვენი ქვეყანა კიდევ უფრო ახლოსაა საქართველოში პედიატრიული ონკოლოგიის პრობლემების გადაჭრასთან.
ამერიკული საქველმოქმედო ორგანიზაცია Global Healing-ისა და ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლის საერთო პროექტმა 2017/2018 წლებში მოიპოვა USAID-ის ASHA-ს (American Schools and Hospitals Abroad) პროგრამის გრანტი, რომლითაც შევძელით საქართველოში პირველი სრულფასოვანი ბავშვთა ონკოლოგიის ცენტრის შესაქმნელად საჭირო სარემონტო სამუშაოების დიდი ნაწილის შესრულება.
ჩვენი მთავარი მხარდამჭერი და მენტორი სამედიცინო ექსპერტიზაში არის მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე მოწინავე ამერიკული კვლევითი ჰოსპიტალი – Saint Jude Childrens Research Hospital. მათი ექსპერტიზით, ტრენინგებით, საუკეთესო პრაქტიკების, პროტოკოლებისა და კვლევითი ქსელების გაზიარებით ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლის ბაზაზე იქმნება ბავშვთა ონკოლოგიის მოწინავე ცენტრი.
აღსანიშნავია, რომ ჩვენი კლინიკის ბაზაზე ზუსტად ასევე, ამერიკელი პარტნიორების, Global Healing-ისა და ამერიკული სამედიცინო ცენტრის Boston Medical-ის მხარდაჭერით, 27 წლის წინ საქართველოში შეიქმნა ბავშვთა გულის ქირურგიის ცენტრი, რომელიც თავისი არსებობის განმავლობაში უმაღლეს დონეზე ოპერირებს დარგის საუკეთესო სტანდარტით.
უღრმესი მადლობა ჩვენს პარტნიორებს! დიდი იმედი გვაქვს, რომ საერთო ძალისხმევით ჩვენ შევძლებთ დასახულ ამოცანასთან საბოლოოდ გამკლავებას – საქართველოში ონკოლოგიური დაავადებით შეპყრობილ ყველა ბავშვს საკუთარ ქვეყანაშივე ექნება წვდომა უმაღლესი ხარისხის სამედიცინო სერვისზე.
With the support of the American people and the US Agency for International Development (USAID), Georgia is now much closer to solving the problem of pediatric oncology in the country.
Mutual project of a US based charity organization Global Healing and Jo Ann University Hospital won the USAIDs 2017/2018 ASHA (American Schools and Hospitals Abroad) program grant, which funded a significant part of the construction works needed to develop the first comprehensive pediatric oncology center in Georgia.
Our main partner and mentor providing the medical expertise is Saint Jude Children’s Research Hospital – a global leader in pediatric oncology. With their expertise, training, sharing of the best practices, protocols and research networks we have been developing a state-of-the art childrens cancer center.
It is worth noting that Jo Ann University Hospital already has a comparable experience. 27 years ago with a similar support of our American partners (Global healing and Boston Medical Center) Jo Ann University Hospital created the first pediatric heart surgery center in Georgia. Since then, it has been operating at the highest standard of care possible in the field.
We would like to sincerely thank our partners! We hope that with our mutual effort, we will be able to reach the common goal – Every child in Georgia that encounters an oncological disease will have access to the highest quality medical care within their own country.
Jo Ann University Hospital • ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალი ჩართულია აკრედიტაცია კანადას საერთაშორისო სამედიცინო აკრედიტაციის პროგრამაში.