მთავარისხვა-ამბებიკონკურენციის სააგენტოს გადაწყვეტილებას სასამართლოში გაასაჩივრებენ
კონკურენციის სააგენტოს გადაწყვეტილებას სასამართლოში გაასაჩივრებენ
სააფთიაქო ქსელები, PSP, ავერსი და მერმისიმათი დაჯარიმების შესახებ კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს გადაწყვეტილებას სასამართლოში გაასაჩივრებენ. ამის შესახებ ინფორმაცია ფარმაცევტული კომპანიების ასოციაციამ გაავრცელა.
“ფარმაცევტული კომპანიების ასოციაციის წევრი კომპანიები, ავერსი, PSP და მერმისი აღნიშნული მოკვლევის შედეგებს ცალსახად არ ეთანხებიან და სამივე მათგანი ამ გადაწყვეტილებას სასამართლოში გაასაჩივრებს. იმედს ვიტოვებთ, სამართლიანი სასამართლოს პირობებში, ყველა კომპანია შეძლებს სიმართლის დამტკიცებას.
ჩვენს მოსახლეობას კიდევ ერთხელ ვუცხადებთ, რომ ფარმაცევტულ სექტორში დასაქმებული ყველა კომპანია კანონით განსაზღვრულ ჩარჩოში ოპერირებს და მოსახლეობის მაღალი ხარისხისა და უსაფრთხო ფარმაცევტული პროდუქტით, მაქსიმალურად ხელმისაწვდომ ფასად უზრუნველყოფას მაქსიმალურად ცდილობს”. – წერია ფარმაცევტული კომპანიების ასოციაციის განცხადებაში.
რატომ დაჯარიმდნენ ფარმაცევტული კომპანიები 53 მილიონი ლარით?