26 თებერვალს დავით ტვილდიანის სამედიცინო უნივერსიტეტში ჩატარებულ შეხვედრას ესწრებოდნენ სხვადასხვა უნივერსიტეტის, არასამთავრობო ორგანიზაციებისა გაეროს სააგენტოების და წარმომადგენლები და დავით ტვილდიანის სამედიცინო უნივერსიტეტის სტუდენტები. აღნიშნულ შეხვედრაზე დამსწრეებმა განიხილეს პირველი ქართულ-ინგლისური საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ლექსიკონის ტექნიკური მხარეები.
შეხვედრაზე პროფ. გიორგი ფხაკაძემ ისაუბრა ქართულ-ინგლისური საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ლექსიკონის მნიშვნელობაზე, როგორც ქართულ ჯანდაცვით სფეროში საერთაშორისო ტერმინების დანერგვისა და მათი სისტემატიზირების ერთ-ერთ უმნიშვნელოვანეს პირობაზე.
მან ასევე ხაზი გაუსვა აღნიშნული ლექსიკონის ქართული უნივერსიტეტების მიერ სასწავლო და კვლევით პროცესში ჩართვის მნიშვნელობასაც. პროფ. გიორგი ფხაკაძემ ლექსიკონის სრულყოფილი ფორმით დასრულებისთვის ტექნიკური მხარის მიმოხილვაში ჩართვა სთხოვა რეგიონალურ უნივერსიტეტებსა და არასამთავრობო ორგანიზაციებს.
ქართულ-ინგლისური საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ლექსიკონის პირველი გამოცემა 2018 წლის ბოლოსთვისაა დაგეგმილი.
აღნიშნულ ლექსიკონზე მუშაობის პროცესში ჩართვის მსურველ ნებისმიერ უნივერსიტეტს, არასამთავრობო ორგანიზაციას, გაეროს სააგენტოებს, საერთაშორისო ორგანიზაციებს, კერძო სექტორის წარმომადგენლებსა და ექსპერტებს ეძლევათ შესაძლებლობა მიიღონ მონაწილეობა ლექსიკონის განვითარების პროცესში.