აკრედიტაცია კანადის იფიციალური წარმომადგენლობა გაიხსნა საქართველიში.
ჯანდაცვის სამინისტრო კლინიკებში საერთაშორისო აკრედიტაციის დანერგვას გეგმავს.
აკრედიტაციის ვადად 2025 წელია განსაზღვრული, პროცესი უკვე დაწყებულია და ამ ეტაპზე 13 კლინიკაა კანადური აკრედიტაციის პროგრამაში დარეგისტრირებული.
სტომატოლოგიურმა კლინიკა ჰებემ მოიპოვა აკრედიტაცია 1 წელის ვადით.
„ჰებე“ ინოვაციური კლინიკაა თბილისში
კლინიკა 2018 წელს დაარსდა. ეს არ იყო ერთ დღეში მიღებული გადაწყვეტილება. მის აწყობას სამი წელი დასჭირდა და იგი არის სრული მომსახურების კლინიკა. ეს არ არის მარტო სტომატოლოგიური კლინიკა, ეს არის ორგანიზაცია.
რაც შეეხება სახელს, მარტივი სახელი აირჩიეს, რაც ნიშნავს ახალგაზრდობის ქალღმერთს. კლინიკაში 20 თანამშრომელია. კლინიკას ყავს გნათოლოგი და ეპიდემიოლოგი.
„ჰებე“ მდებარეობს საბურთალოზე, არჩილ ცაგარელის ქუჩაზე #3.
თანამედროვე ტექნოლოგიებით აღჭურვილი, პაციენტების უსაფრთხო და ხარისხიან მომსახურებაზე პროფესიონალი ექიმებით დაკომპლექტებული გუნდი ზრუნავს, რომლებიც მუდამ განვითარებაზე არიან ორიენტირებული.
სტომატოლოგიური კლინიკების ქსელ „ჰებეს“ მისიაა თანამედროვე სტანდარტების გამოყენებით უსაფრთხო და ხარისხიანი მომსახურების მიწოდება პაციენტებისთვის.
დანადგარები ეტაპობრივად შეიძინეს და ყველა ძალიან მაღალი ხარისხისაა.
გნათოლოგია არის ახალი მიმართულება სტომატოლოგიაში. ის შეისწავლის ყბა-კბილთა სისტემის მორფოფუნქციურ ურთიერთკავშირს ნორმასა და სხვადასხვა პათოლოგიის დროს.
გნათოლოგია საკმაოდ რთული დარგია, დარღვევის შემთხვევაში, ის ძალიან ბევრ პრობლემას იწვევს, კერძოდ, ტკივილს, ტკაცუნს, დაჭიმულობას, პირის გაღების შეზღუდვას, შუილს ყურებში და ასევე ხვრინვას. ეს არის ახალი დარგი და „ჰებე“-ს ყავს სპეციალისტი.
კლინიკაში ძირითადად მოსკოვიდან და ისრაელიდან ჩამოდიოდნენ პაციენტები და ამ მხრივ, განსაკუთრებით, ივლის-აგვისტოს თვე იყო დატვირთული. პაციენტების 60 % მოსკოვიდან კლინიკაში ჩამოდიოდა და იღებდნენ სტომატოლოგიურ მომსახურებას.
საქართველოში არ ხდება იმ სამედიცინო მასალების წარმოება, რომელიც აუცილებელია სტომატოლოგიური მომსახურებისთვის, ამიტომ უკვეთავენ უცხოეთის ქვეყნებში და დოლარის და ევროს კურსიდან გამომდინარე ხდება ფასების ცვლილება.
„ჰებე“ ქსელურად უნდა განვითარდეს, ფილიალები უნდა გაიხსნას. თავდაპირველად, ფილიალის გაკეთებას ბათუმში ფიქრობენ.
ლინკი: https://www.accreditation.ge/post/%E1%83%A1%E1%83%90%E1%83%94%E1%83%A0%E1%83%97%E1%83%90%E1%83%A8%E1%83%9D%E1%83%A0%E1%83%98%E1%83%A1%E1%83%9D-%E1%83%90%E1%83%99%E1%83%A0%E1%83%94%E1%83%93%E1%83%98%E1%83%A2%E1%83%90%E1%83%AA%E1%83%98%E1%83%98%E1%83%A1-%E1%83%9D%E1%83%A0%E1%83%92%E1%83%90%E1%83%9C%E1%83%98%E1%83%96%E1%83%90%E1%83%AA%E1%83%98%E1%83%90%E1%83%A1-%E1%83%90%E1%83%99%E1%83%A0%E1%83%94%E1%83%93%E1%83%98%E1%83%A2%E1%83%90%E1%83%AA%E1%83%98%E1%83%90-%E1%83%99%E1%83%90%E1%83%9C%E1%83%90%E1%83%93%E1%83%90%E1%83%A1-%E1%83%A1%E1%83%90%E1%83%A5%E1%83%90%E1%83%A0%E1%83%97%E1%83%95%E1%83%94%E1%83%9A%E1%83%9D%E1%83%A8%E1%83%98-%E1%83%92%E1%83%98%E1%83%9D%E1%83%A0%E1%83%92%E1%83%98-%E1%83%A4%E1%83%AE%E1%83%90%E1%83%99%E1%83%90%E1%83%AB%E1%83%94
ლინკი: https://www.accreditation.ge/post/%E1%83%9B%E1%83%9C%E1%83%98%E1%83%A8%E1%83%95%E1%83%9C%E1%83%94%E1%83%9A%E1%83%9D%E1%83%95%E1%83%90%E1%83%9C-%E1%83%99%E1%83%98%E1%83%97%E1%83%AE%E1%83%95%E1%83%94%E1%83%91%E1%83%96%E1%83%94-%E1%83%9E%E1%83%90%E1%83%A1%E1%83%A3%E1%83%AE%E1%83%94%E1%83%91%E1%83%98-%E1%83%AB%E1%83%90%E1%83%9A%E1%83%98%E1%83%90%E1%83%9C-%E1%83%A1%E1%83%90%E1%83%98%E1%83%9C%E1%83%A2%E1%83%94%E1%83%A0%E1%83%94%E1%83%A1%E1%83%9D-%E1%83%98%E1%83%9C%E1%83%A2%E1%83%94%E1%83%A0%E1%83%95%E1%83%98%E1%83%A3-%E1%83%92%E1%83%98%E1%83%9D%E1%83%A0%E1%83%92%E1%83%98-%E1%83%A4%E1%83%AE%E1%83%90%E1%83%99%E1%83%90%E1%83%AB%E1%83%94%E1%83%A1%E1%83%97%E1%83%90%E1%83%9C