მთავარიბლოგი"არ მინდა ჩინური ვაქცინა საქართველოში!" - რატომ ეწინააღმდეგება გიორგი ფხაკაძე საქართველოში ჩინური...
“არ მინდა ჩინური ვაქცინა საქართველოში!” – რატომ ეწინააღმდეგება გიორგი ფხაკაძე საქართველოში ჩინური…
გაეროს გენერალური მდივნის მრჩეველი ჯანდაცვის საკითებში გიორგი ფხაკაძე სოციალურ ქსელში მიმართვას ავრცელებს.
როგორც ჯანდაცვის ექსპერტი წერს, მას ჩინეთის საწინააღმდეგო არაფერი აქვს, თუმცა მათ მიერ წარმოებული ვაქცინის წინააღმდეგია.
ფხაკაძე ამბობს, რომ არასწორია მიდგომა, როცა ამბობენ – “ნებისმიერი ვაქცინით აიცერი.” ექსპერტი უპირატესობას „ფაიზერს“ და „მოდერნას“ ვაქცინებს ანიჭებს.
არა ჩინურ ვაქცინებს საქართველოში!
”ნებისმიერი ვაქცინით აიცერი” – არასწორია!
სწორია – “მაღალეფექტური ვაქცინებით აიცერი”, “ფაიზერით” ან “მოდერნათი”!
რატომ ეწინააღმდეგება გიორგი ფხაკაძე საქართველოში ჩინური ვაქცინების შემოტანას:
ჩინური ვაქცინები ნაკლებეფექტურია. მათ აქვთ დაცვის დაბალი მაჩვენებელი სხვა ვაქცინებთან შედარებით (“ფაიზერი”/”მოდერნა”), განსაკუთრებით “დელტა” (ინდური) ვარიანტის წინააღმდეგ.
დღეისათვის მსოფლიოში არც ერთი დამოუკიდებელი, მიუკერძოებელი კვლევა არ არსებობს ჩინური ვაქცინების ეფექტურობის შესახებ.
ყველა არსებული ინფორმაცია ჩინური ვაქცინების შესახებ არის ურთიერთგამომრიცხავი, ზედმეტად “შელამაზებული” და დაფინსნსებული/განხორციელებული მწარმოებლის მიერ.
შედარებისთვის:
ისრაელმა და სეიშელის კუნძულებმა განახორციელეს ყველაზე მასიური ვაქცინაცია და შედეგი:
ისრაელში – “ფაიზერით” ვაქცინაციის შემდეგ ახალი ინფიცირებული 1 მილიონ მოსახლეზე 4.5!
სეიშელის კუნძულებზე – ძირითადად “სინოფარმით” ვაქცინაციის შემდეგ – ახალი ინფიცირებული 1 მილიონ მოსახლეზე 716!
დასკვნა თქვენზე იყოს!
– ჩემი თუ არ გჯერათ, რასაც მე თვეებია ვსაუბრობ, და, რა თქმა უნდა, ქართველი “ექსპერტების” მიერ არაერთხელ გავილანძღე, უკვე მთელი მსოფლიო, ავსტრალიიდან ამერიკამდე, ამაზე ალაპარაკდა!
დაუჯერეთ გიორგი ფხაკაძეს, ის ამბობს სიმართლეს და მხოლოდ სიმართლეს!
მე არ მინდა ჩინური ვაქცინა საქართველოში!
პ.ს. არაფერი მაქვს ჩინელი ხალხის საწინააღმდეგო”. – წერს გიორგი ფხაკაძე სოციალურ ქსელში.
წყარო: https://fortuna.ge/fortuna/post/ar-minda-chinuri-vaqcina-saqartveloshi-ratom-ewinaaghmdegeba-giorgi-fkhakadze-saqartveloshi-chinuri-vaqcinebis-shemotanas