სად არის, გამჭირვალე პროცესი
სად არის ანგარიშვალდებულება
დავიღალე ერთი და იმავეზე საუბრით….
ვამბობ, არ მიჯერებთ, მლანძღავთ, ბოტებს მისევთ და შეკვეთილ სტატიებს აწერინებთ, შემდეგ ზუსტად ის ხდება, რასაც გაფრთხილებდით და მერე … სიტყვა სიტყვით იმეორებთ, რასაც მე ვამბობდი…. არ დაიღალეთ
ჩემსა და საზოგადოების კითხვებზე პასუხი გაცემული დღემდე არ არის:
რატომ არ არის გასაჯაროებული იმ 82 ექსპერტის სახელი, გვარი და თანამდებობა, ვინც “ვაქცინაციის გეგმა” დაწერა,
სად არის პარლამეტის მიერ მიღებული კანონის მოსახლეობისათვის განმარტება, ვაქცინაციის შედეგად წარმოქმნილი გართულებების ან ლეტალური შედეგის დადგომის შემთხვევაში რა პასუხისმგებლობას იღებს სახელმწიფო
ოფიციალურად დასახელედეს 1 (ერთი) პირი, ვინ არის პასუხისმგებელი ქვეყანაში ვაქცინაციის პროცესზე,
გაასაჯაროვეთ ძლიერი მარეგულირებლების ჩამონათვალი, იყოს მკაფიოდ დასაბუთებული, საქართველო რატომ მიიჩნევს ამა თუ იმ მარეგულირებელს ძლიერად!
მე ვერ გამაჩერებთ, სიმართლეს ვერ გააჩერებთ, სიცოცხლეს ვერ გააჩერებთ, წინსვლას ვერ გააჩერებთ,
მე ყოველთვის ვიტყვი სიმართლეს, ვიტყვი იმას, რასაც სხვა ვერ ან არ ამბობს“ – წერს პროფესორი, ორგანიზაციის – „აკრედიტაცია საზღვრების გარეშე“ – ხელმძვანელი გიორგი ფხაკაძე.
აშშ-ის ჯანდაცვის ოფიციალურმა უწყებებმა Johnson & Johnson-ის ვაქცინის გამოყენების შეჩერების რეკომენდაცია გასცეს, მას შემდეგ, რაც გავრცელდა ინფორმაცია, ვაქცინაციის შემდეგ ექვს ადამიანს თრომბები განვითარდა. წერს Euronews-ი .
მანამდე ევროპის მედიკამენტების სააგენტომ გაავრცელა ინფორმაცია, Johnson & Johnson-ის ვაქცინით აცრის შემდეგ თრომბი ოთხ ადამიანს განუვითარდა.
აშშ-მა Johnson-ის მიერ წარმოებული ვაქცინის 6.8 დოზა მიიღო.
„საჯარო პირი ასეთ რამეს როცა საჯაროდ ამბობს, მიუღებელია! გიორგი ფხაკაძე საქართველოში “რემდესივირის”