მთავარისაზოგადოებალუგარის ლაბორატორიის დახურვაზე საუბარი არაა, საუბარია რამდენიმე მიმდინარე პროექტის შეჩერებაზე - სარჯველაძე
ლუგარის ლაბორატორიის დახურვაზე საუბარი არაა, საუბარია რამდენიმე მიმდინარე პროექტის შეჩერებაზე – სარჯველაძე
„მინდა სრული პასუხისმგებლობით განვაცხადო და ვამცნო საზოგადოებას, რომ არავითარი საუბარი ლუგარის ლაბორატორიის და დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის საქმიანობის შეჩერებაზე ან მის დახურვაზე არ არის“,-ამის შესახებ ჯანდაცვის მინისტრმა მიხეილ სარჯველაძემ ბრიფინგზე ისაუბრა.
მინისტრის თქმით, ზოგიერთი მედიასაშუალების მხრიდან ვრცელდება არასწორი ინფორმაცია, თითქოს აშშ-ის მიერ შეჩერებული დახმარების გამო, ლუგარის ლაბორატორია და დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრი წყვეტს მუშაობას, რაც სიმართლეს არ შეესაბამება.
„ლუგარის ლაბორატორიაც და დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრიც, შეუფერხებლად განაგრძობს მუშაობას“,-გააცხადა მიხეილ სარჯველაძემ.
„საუბარია რამდენიმე მიმდინარე პროექტის შეჩერებაზე, რომლის შინაარსიც გახლავთ კვლევითი საქმიანობა, ტრენინგები და ა.შ. ეს არ გახლავთ არც ერთი ისეთი პროგრამა, რომელზეც დამოკიდებულია, რომელიმე ჯანდაცვის პროგრამის განხორციელება“,-განაცხადა მინისტრმა.
დილიდან მოსასმენი - ბარბარა სამხარაძის, ანა უზნაძის და დოდონა ნამორაძის სიმღერას საქართველოზე ემიციის გარეშე ვერ მოუსმენთ