მთავარისაზოგადოებარუსა მორჩილაძე: „პრობლემების მოგვარებას ვითხოვდით, მაგრამ გიგა კობალაძემ არასოდეს შეისმინა, თანამშრომლობა იყო...
რუსა მორჩილაძე: „პრობლემების მოგვარებას ვითხოვდით, მაგრამ გიგა კობალაძემ არასოდეს შეისმინა, თანამშრომლობა იყო დამამცირებელი“
პრობლემების მოგვარებას ვითხოვდით, მაგრამ გიგა კობალაძემ ჩვენი არასოდეს შეისმინა. ჩვენი თანამშრომლობა იყო აბსოლუტურად გაუმართლებელი და დამამცირებელი, – ამის შესახებ კომპოზიტორმა, რუსა მორჩილაძემ განაცხადა.
„პრობლემების მოგვარებას ვითხოვდით, მაგრამ არასოდეს შეისმინა ჩვენი. ეს თანამშრომლობა დასრულდა ისე, როგორც დასრულდა. ახლა შესულია საგამოძიებო უწყება და ჩვენ ყველანი ველოდებით. მე ამ პროცესებამდე ეჭვი უკვე მქონდა და ამიტომაც ერთ-ერთი პირველი წამოვედი იმ ორგანიზაციიდან. ჩვენი თანამშრომლობა იყო აბსოლუტურად გაუმართლებელი და დამამცირებელი. ეს იყო არა მხოლოდ ჩემი, არამედ ავტორების მთელი არმიის პრობლემა. იმედს ვიტოვებ, სიმართლე გაირკვევა. თხოვნაა, რომ ყურადღება მიექცეს იმ ზარალს, რომელიც მოგვაყენა გიგა კობალაძემ“, – აღნიშნავს კომპოზიტორი.
საავტორო უფლებათა ასოციაციის თავმჯდომარის, გიგა კობალაძის მიერ ავტორ-შემსრულებელთა კუთვნილი, დიდი ოდენობით თანხების შესაძლო მითვისების საქმეზე ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურში გამოძიება დაიწყო. წყარო
რა დაუჯდება Meta-ს „ფეისბუქისა“ და „ინსტაგრამის“ საათნახევრიანი გათიშვა?